530 990 449

bok@iptcc.pl

Poznań

Kielce

Lwów

Kanały komunikacji z klientem

Doskonale wiemy, że naciskanie na potencjalnego klienta przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego, dlatego starannie dobieramy zarówno narzędzia, jak i profile osób, z którymi nawiązujemy kontakt. Istotne jest także to, czy kontakt nawiązywany w imieniu konkretnej marki jest odpowiedzią na zainteresowanie klienta wyrażone w sposób czynny – np. poprzez pozostawienie wiadomości na czacie  czy telefon na infolinię – czy też raczej bierny, taki jak wykonanie określonych czynności (konwersji) na stronie internetowej.

Zdecydowana większość konsumentów niezmiennie przyznaje, że najważniejszym aspektem decydującym o wyborze usług i produktów danej firmy jest cena i jakość oferowanych przez nią usług.   Walka o zwiększenie sprzedaży i przywiązanie klienta jest dziś jednak znacznie trudniejsza. Choć wiele firm skupia się na tradycyjnych metodach akwizycji – mailingach, telefonach itp. – to wiemy, że w dobie nowych mediów, kiedy liczy się przede wszystkim szybkość i skuteczność kontaktu oraz dotarcie do większego grona odbiorców z pozytywnym przekazem i rzetelną informacją, nie można zaniedbywać nowych narzędzi.

Dlatego naszym klientom proponujemy dopasowane rozwiązania, takie jak stworzenie infolinii czy czatu, dzięki którym kontakt z konsumentami staje się łatwiejszy i lepiej dostosowany do oczekiwań współczesnego odbiorcy. Liczy się przede wszystkim wygoda klienta oraz szybka reakcja na zapytanie.

STRONA INTERNETOWA – MIEJSCE INFORMACJI I KOMUNIKACJI

Dziś z reguły klient trafia do firmy przez wyszukiwarkę, wpisując określone zapytanie i wybierając kilka pierwszych wyników.

Strona internetowa jest pierwszym źródłem informacji dla klienta i miejscem, w którym ten decyduje o ewentualnym podjęciu dalszego kontaktu z firmą.

Zadaniem strony www jest zbudowanie profesjonalnego obrazu firmy i umożliwienie klientowi kontaktu. Na stronach pojawiają się więc coraz częściej wbudowane widgety i aplikacje, które pozwalają na szybki kontakt z konsultantem firmy w formie chatu lub rozmowy internetowej. Rozwiązanie takie to jeden z ciekawszych i skuteczniejszych pomysłów, jakie pojawiły się w marketingu w ostatnich latach. Czat w formie wymiany wiadomości zachęca klienta do kontaktu w dowolnej sprawie bez konieczności prowadzenia  rozmowy telefonicznej.

Stworzenie chatu internetowego to sposób na poprawę komunikacji z klientami.
To także większa oszczędność, kontrola i wygodniejsza dla obu stron forma kontaktu.

Wiele firm, obok czatów stosuje także doskonale znaną już infolinię, dzięki której klienci mogą zadać konsultantowi pytanie z dowolnego obszaru usług firmy. To właśnie działające, otwarte kanały komunikacji na linii klient-marka są dziś niezawodnym sposobem budowania pozytywnej relacji – istotne jest, aby w ich tworzeniu korzystać z intuicyjnych narzędzi. Dzięki temu konsultant może udzielić klientowi niezbędnych informacji, klient natomiast ma zapewnioną satysfakcjonującą, szybką obsługę.

POZYSKIWANIE KLIENTÓW PRZEZ FIRMĘ

Choć klient bardzo często z własnej inicjatywy podejmuje kontakt z firmą, zaniedbanie ścieżek pozyskiwania nowych klientów to prosta droga do porażki. Pozyskiwanie klientów przez firmę to dziś między innymi wspomniane wcześniej budowanie dobrych i wygodnych z perspektywy klienta stron internetowych. To właśnie one są dziś jednym z głównych sposobów generowania leadów!

Wyskakujące komunikaty zachęcające do subskrypcji newslettera, promocje dla zarejestrowanych klientów, a nawet zakupy wymagające rejestracji na stronie pozwalają na pozyskanie danych klienta (oczywiście w zgodzie z przepisami RODO), które są podstawą do wygenerowania lead’a.

W dzisiejszych czasach lead sprzedażowy, zwłaszcza w przypadku marketingu internetowego, to właśnie osoba, która pozostawiła na stronie internetowej danej firmy swoje dane kontaktowe. Oczywiście lead’y można w dalszym ciągu pozyskiwać bardziej tradycyjnymi metodami, w tym także poprzez wyspecjalizowane firmy zajmujące się zbieraniem na rynku zapytań ofertowych i tworzeniem na ich podstawie profili klientów. Skupiamy się na stworzeniu wiarygodnej bazy informacji (pozyskanych zgodnie z prawem), dzięki którym kontakty z klientami staną się znacznie efektywniejsze. Dla naszych Partnerów i Zleceniodawców to także oszczędność – zarówno czasu, jak i środków finansowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości usprawnienia kontaktów z potencjalnymi i obecnymi klientami, skontaktuj się z nami!